Krom Hurdası Fiyatları

Krom Hurdası

Krom Hurdası günümüzde en fazla bulunan hurda türlerinden biridir bugüne kadar birçok hurda krom alan firmamız sizin için en yüksek fiyat garantisi veriyor eğer sizde hurda krom satmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Hurda Krom 2021 güncel Hurdacı fiyat listesi hakkında bizlerden fiyat almak ve bilgi öğrenmek istiyorsanız bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Krom sert, paslanmayan ve mat bir maddedir Krom hurdası çeliğin sertleştirilmesinde, paslanmaz çelik üretiminde kullanılır bun yanı sıra evlerinizde bulunan tencere, demlik parlak maddelerin Krom hurdası olma olasılığı yüksektir. Hurda Kromun kullanım alanı büyük ve geniş bir alandadır pas tutmaması için özel olarak yapılan madde ve çeşitli malzemelerin içlerinde veya yapılarında bulunur. Krom demir ve çelikle karıştırılıp özel bir alışım olarak kullanılabilir Günümüzde her evde kullanılan çamaşır makinelerin da Yiyecek sektöründe kullanılan malzemelerde paslanmaz krom bulunur

Krom Hurdası, Krom madeni ülkemizde ihracatı en çok yapılan maden çeşididir. Kullanım alanı bakımından çok büyük yer kaplayan krom madeni çeliğin sertleştirilmesinde, paslanmaz çelik üretiminde ve çeşitli alaşımların elde edilmesinde kullanılır. Bu nedenle de hurda krom geniş bir kullanım alanından çıkmaktadır. Krom özellikle otomobil parçalarında ve kesici aletlerde korozyon önleyici kaplama olarak kullanımı da yaygındır. Erime sıcaklığının yüksek olmasından dolayı tuğla ve kalıp yapımında da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Krom çok sert, çok iyi cilalanabilen ve paslanmayan bir maden olduğu için, madeni eşya yapımında da büyük önem taşır. Dışarıya en çok satılan madendir. Krom, çok yönlü bir elementtir. Çelik, alyaj (demir alaşımları), kimya ve refrakter (ateşe dayanıklı malzemeler) sanayilerinde farklı oranlarda ve şekillerde kullanılmaktadır. Metallere sertlik sağladığı için zırhlı araç yapımında da kullanılır. Nikel ile birlikte paslanmaz çeliklerde çok sık kullanılır. Deri tabaklamada toz krom kullanılır ve deriye uzun süre dayanıklılık özelliği kazandırır.

Ülkemizin son yıllarda geri dönüşüm üzerine yaptığı çalışmalar doğrultusunda hurda sektöründe büyük bir artış görülmektedir. Hurda sektöründeki bu artış özellikle sanayi kentlerinde görülmektedir. Bu doğrultuda hurdacı olarak İstanbul bölgesinde çalışma yapan firmamızın “Kumsal Hurda” önceliği hurda alım ve satımlarında müşteri memnuniyetidir.

Krom Hurdası 2021 Güncel Fiyat Listesi